Poniżej w kilku zdaniach postaramy się opisać sposoby nadruków jakie Państwu oferujemy.Nadruk cyfrowy pigmentowy

W tej metodzie druku nie stosuje się barwników lecz pigment, który nie wnika w włókna tkaniny lecz utrwalany jest na jej powierzchni za pomocą specjalnego spoiwa, które pozwala lepiej wchłonąć pigment w drukowany materiał. Nadruk wykonany tą metodą jest niemal niewyczuwalny. Metoda druku pigmentowego umożliwia realizację zamówień stosunkowo niewielkich ilości i w krótkim terminie. W porównaniu do nadruków tkanin i dzianin wykonanych metodą druku cyfrowego reaktywnego, materiały drukowane metodą cyfrową pigmentową są nieco mniej miękkie w chwycie, tło jest bielsze, a nadruk intensywniejszy.

Nadruk cyfrowy reaktywny

Jest to jeden z najtrwalszych nadruków dostępnych na rynku. Materiał przed nadrukiem przechodzi procesy chemiczne, które podczas nadruku pozwalają na głębokie wniknięcie barwników w włókna, dzięki czemu nadruk jest trwały, niewyczuwalny i odporny na spieranie. Materiały nadrukowane metodą druku cyfrowego reaktywnego są bardzo miękkie w chwycie. Druk reaktywny umożliwia nadruk wyłącznie wzorów na belki ( 1 wzór - 1 belka ). Czas realizacji zamówień w druku reaktywnym jest dłuższy od zamówień w druku pigmentowym i wynosi około 4 tygodni.

Nadruk sublimacyjny

Nadruk wykonywany jest specjalnymi atramentami na bazie wody na papierze transferowym. Następnie przy wysokiej temperaturze i ciśnieniu nadruk przenoszony jest na tkaninę pokrytą lakierem poliestrowym wykorzystując kalander sublimacyjny. Tym sposobem drukowane są wszelkiego rodzaju tkaniny poliestrowe i panele. Tą metodą realizujemy zamówienia już o 15 metrów i krótkim terminem wynoszącym około 2 tygodni.

Uwaga! - nie należy łączyć ze sobą nadruków wykonanych różnymi metodami. Ten sam wzór, zupełnie inaczej będzie wyglądał drukując każdą z tych metod. Będzie miał inne kolory, nasycenie itp.

Ta strona zapisuje pliki cookies na Twoim urządzeniu. Aby korzystać w pełni z naszego serwisu należy to zaakceptować.